O klystíre ako takom ste už určite počuli. Je to dobre známy pojem opisujúci akt, ktorý je pomerne hojne rozšírený, populárny a hlavne nápomocný.
Ak si na pomoc vezmeme Wikipediu, tak klystír je „procedúra, počas ktorej sa do konečníka a hrubého čreva cez ritný otvor vstrekuje tekutina. Tá spôsobuje rozšírenie čriev, zrýchlenie peristaltiky a okamžité nutkanie na stolicu. Klystír sa vykonáva z medicínskych dôvodov (liečba zápchy, prečistenie hrubého čreva), ako súčasť alternatívnych terapií a pod.“
Ale čo ak spomínanú „tekutinu“ nahradíme kávou a realizujeme tzv. kávový klystír? Možno teraz len nechápavo krútite hlavou a myslíte si, že si z vás robíme srandu, ale nie, nerobíme. Ide o pomerne rozšírenú „terapiu“, ktorá má mnoho podporcov a fanúšikov. Nemusíme veľa googliť a prídeme na to, že v tomto smere boli publikované už doslova tony materiálu.
S kávovým klystírom vraj začal vojenský lekár
Jednou z veľkých fanúšičiek kávového klystíru je napríklad ruská lekárka Vilma Partyková. Tá sa preslávila hlavne urinoterapiou a vôbec sa netají tým, ako si každý deň vymýva oči a uši čerstvým ranným močom, pričom potom si z neho dopraje šesť až desať dúškov. Nuž, proti gustu žiaden dišputát.
Pani Vilma je veľmi známou persónou a jej publikácie nájdete v ktoromkoľvek dobrom kníhkupectve, napríklad aj v Martinuse. Okrem urinoterapie však otvorene podporuje aj kávový klystír, teda „importovanie“ kávy do tela cez análny otvor. Inšpirovala sa nemeckým vojenským lekárom Maxom Gersonom, ktorý ešte počas prvej svetovej vojny prišiel na to, že vďaka kávovému klystíru sa vojakom lepšie hoja strelné zranenia a vstrebaný kofeín prispieva k utíšeniu bolesti.
„Detox pobyt“ s kávovým klystírom?
Ak si na kávový klystír netrúfate doma v súkromí, vyhľadať ho môžete pomerne jednoducho. Otvorene ho podporuje napríklad aj stránka detoxpobyt.sk, ktorá píše: „Predstavte si, akú ťažobu spôsobuje vášmu telu stav, kedy sa nemôžete poriadne vyprázdniť z dôvodu ťažkého jedla, nedostatku tekutín a podobných bežných vecí, ktoré všetci poznáme. A ako sa telo zrazu cíti ľahko a šťastne, keď sa to konečne podarí?“
„Hovoríme o fyzickom stave, kedy sami cítite, že v tráviacom trakte nie je niečo v poriadku. Čo však s toxínmi, ktoré sa v tele usádzajú mimovoľne, bez nášho vedomia, celé roky? Možno máte pocit, že vám nespôsobujú problémy, ale odpovedzte si úprimne na tieto otázky: Bolieva vás hlava, či dokonca trpíte migrénami? Máte pocit nevysvetliteľnej únavy, a to aj napriek dostatku spánku? Objavujú sa vám na tele a tvári vyrážky, svrbenie, či nerovnomerne suchá pokožka? Trpíte alergiami na jedlo? To všetko sú príznaky, ktoré môžu súvisieť s nedostatočne čistým a teda aj funkčným tráviacim traktom.“
Kávový klystír nepodceňte, stavte na kvalitnú kávu!
Nuž a riešením je, ako inak, kávový klystír. Ak ste skutočnými milovníkmi kávy, tak jej chuť nedoprajete len svojmu maškrtnému jazýčku, ale možno ňou budete chcieť potešiť aj tajomnejšie zákutia vášho tela.
A keď už, tak netreba trocháriť, ale podľa spomínaného zdroja je potrebné dopriať si „kvalitnú organickú zrnkovú kávu“. Do jedného litra čistej vody, ktorý privediete k varu, pridáte dve lyžice kávy, necháte to variť minimálne päť minút a počkáte, kým dielo vychladne. Nuž a následne môžete zmes naliať do irigátora a pri jej aplikovaní ochkať slasťou. Kávu v sebe treba udržať aspoň desať minút, ale prioritou je počúvať svoje telo.
Tak čo, áno alebo nie?
„Kávový klystír naozaj funguje, máme ho odskúšaný na vlastnej koži nielen my, ale aj naši účastníci detoxikačných pobytov,“ zdôrazňuje stránka detoxpobyt.sk. „Okrem toho, že je to najúčinnejší spôsob, ako detoxikovať pečeň, tiež pomôže aj pri zanesení tela kovmi a pozitívne účinky boli zaznamenané aj pri rakovinových ochoreniach.“
Nie každý však túto tému vníma rovnako. Sexuologička Jen Gunterová, ktorá sa preslávila vydaním knihy „Vagina Bible“, spomínanú procedúru odmieta. „Nie, to určite nie. Ó môj bože,“ zasmiala sa v aktuálnom videu. „Kávu držte mimo vášho konečníka a ponechajte si ju v šálke. Kávový klystír: To teda rozhodne nie!“